W środę, 13 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Łęgowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Adam Karasiewicz oraz bracia Kencz, Kamil i Szymon. W turnieju należało wykazać się wiedzą w teście, odpowiedzieć na pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, pokonać na rowerze tor sprawnościowy i zaliczyć przejazd w miasteczku ruchu drogowego. Chłopcy zajęli III miejsce, gratulujemy!!!
Aktualności
Konkurs BRD
- 1
Wielkanoc w naszej szkole
13 kwietnia przeżywaliśmy w naszej szkole dzień świąteczny. Poznawaliśmy tradycje związane z obchodem świat Wielkanocnych w Polsce i na Ukrainie. Było święcenie pokarmów, malowanie pisanek, składanie życzeń i przepiękny Koncert Wielkanocny. Każda klasa i grupy przedszkolaków zaśpiewały wybraną piosenkę wielkanocną. Najbardziej wzruszający był występ naszych uczniów z Ukrainy. Do wykonania ich piosenki włączyła się cała szkoła. Doświadczaliśmy prawdziwej jedności i solidarności.
18
Wyniki Szkolnego Konkursu Logopedycznego
Dnia 5 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Przejazdowie
wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu logopedycznego
„Łamańce językowe”
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 1, 2, 3, 4 i 5.
Z każdej klasy zgłosił się jeden uczestnik.
Prace były na tyle ciekawe i bogate w trudności językowe, że logopeda szkolny Małgorzata Gołębiewska postanowiła wszystkim przyznać pierwsze miejsce.
Laureaci otrzymają nagrody.
Lista nagrodzonych uczniów:
Nina Dobraczyńska klas 1
Piotr Brazulewicz klasa 2
Kacper Dobraczyński klasa 3
Nina Balewska klasa 4
Wiktoria Iwańciów klasa 5
Przekazane na konkurs prace przechodzą na własność organizatora, zostaną opublikowane w formie broszurki i wykorzystywane przez logopedę na zajęciach logopedycznych do nauki poprawnej wymowy.
Dodatkowe wyróżnienie za udział w zabawie logopedycznej "Wierszyki łamiące języki" otrzymała uczennica oddziału przedszkolnego:
Paulinka Dering.
Gratuluję
Małgorzata Gołębiewska
Konkurs recytatorski w Wiślince
Dnia 24.03.22 w Szkole Podstawowej w Wiślince odbył się XXIII Gminny Konkurs Recytatorski, w czasie którego uczestnicy tradycyjnie musieli zaprezentować wybrane fragmenty prozy oraz wiersze, czyli wykonać naprawdę solidną, dodatkową pracę, przygotowując się do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów przygotowanych przez p. Izę Sieńkowską: z kl. VII Szymon Kencz i z kl. VIII Anastazja Kozłowska. Oboje zaprezentowali się godnie, sprostali wymaganiom, ale szczególne słowa uznania należą się Anastazji, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Recytowała „Dusiołka” B. Leśmiana oraz fragment powieści „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”. Gratulujemy uczennicy sukcesu! 😊
Gospodarzom konkursu w Wiślince wdzięczni jesteśmy za charakterystyczny wiosenny, przyjazny nastrój towarzyszący rywalizacji, bo kolorową, kwiatową oprawą łagodnie nas wprowadzili w początek wiosny i podnieśli na duchu w trudnym czasie.
Pasowanie na czytelnika
25 marca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, potrafiły wskazać różnice między funkcjonowaniem biblioteki i księgarni. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również jak dbać o książki. Zapytani czy znają alfabet, odpowiedzieli twierdząco i zostali zaproszeni do zabawy: Co wspólnego mają książki z alfabetem. Bibliotekarka rozdała pierwszakom kartki z literami alfabetu (w przypadkowej kolejności), następnie uczennice z kl. VIII wyczytywały poszczególną literkę z odpowiednim komentarzem, a dzieci przypinały je po kolei na tablicy. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Tomasz Szlak dokonał symbolicznego pasowania na czytelnika dotykając książką Nie tylko do poduszki jak czarodziejską różdżką ramion uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, oraz „Pierwsze abecadło” i ozdobny alfabet. Pierwsza wyprawka czytelnika została ufundowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”.
Wydarzenie zakończyło się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki do domu.
Mamy nadzieję że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień. Życzymy im wiele radości płynącej z czytelniczej przygody.
13
Dzień Języków Obcych
Pierwsze wiosenne dni w naszej szkole upływają radośnie:) W środę zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych, którego celem było ukazanie naszym uczniom jak ważna jest nauka języków. Każda klasa miała do przygotowania słówka, plakat, taniec i przysmaki z danego kraju. "Odwiedziliśmy" USA, Kanadę, Hiszpanię, Francję, a nawet daleką Japonię. Zabawa była wspaniała! Zapraszamy do fotorelacji z Dnia Języków Obcych:)
87
Pomoc Ukrainie
W związku z wojną na Ukrainie nasza szkoła po raz kolejny przyłącza się do zbiórki darów organizowanej przez Urząd Gminy Pruszcz Gdański.
Aktualnie najbardziej potrzebne rzeczy to:
- żywność: mąka, cukier, olej, koncentrat pomidorowy, ryż, makaron
- kosmetyki: szampony, żele do mycia
- chemia gospodarcza: płyny do podłóg, do naczyń, płyny do prania
- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
Dary można przynosić w godzinach pracy szkoły do poniedziałku.
W naszej szkole naukę kontynuować będą dzieci z Ukrainy, dlatego organizujemy zbiórkę “wyprawek szkolnych”. Potrzebne produkty:
- nowe plecaki, piórniki, śniadaniówki, worki na w-f, bidony
- długopisy, ołówki, kredki, pisaki, bloki, kleje, cyrkle, ekierki, nożyczki, farby, plastelina,
- zeszyty (dla klas 1-3, 4-8)
Wyprawki można przynosić w godzinach pracy szkoły do piątku.
Osoba odpowiedzialna za zbiórkę pedagog Wioleta Wilk
Stypendia za I semestr
Dnia 9 marca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia sportowe w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnionych zostało 9 uczniów klas V-VIII. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy w II semestrze, tak aby na zakończenie roku szkolnego było jeszcze więcej stypendiów.
18
Solidarni z Ukrainą
Solidarni z Ukrainą
Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzinom, pracownikom i przyjaciołom szkoły za przyłączenie się do zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Urzędu Gminy Pruszcz Gdański i trafią do osób potrzebujących.
Wybory imienia szkoły
W dniu 10 marca w godz. 7:00-17:00 będzie można oddać głos na kandydaturę na imię szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich uprawnionych do głosowania: Pracowników szkoły, Rodziców oraz Uczniów SP. Oddać głos można w budynku szkoły w wyznaczonym terminie.
Tomasz Szlak
dyrektor szkoły
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
Od dziś rozpoczynamy rekrutację dzieci do oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy rodziców dzieci 4-ro, 5-cio i 6-cio letnich. Wnioski są do pobrania na stronie szkoły albo w sekretariacie szkoły. W razie pytań prosimy o kontakt tel: 58 682 84-86 lub email: szkola@przejazdowo.pl
dyrektor szkoły
Tomasz Szlak
Pomoc dla Ukrainy
W związku z wojną na Ukrainie nasza szkoła przyłącza się do zbiórki darów organizowanej przez Urząd Gminy Pruszcz Gdański.
Zbieramy:
- leki przeciwbólowe, opatrunki
- mleko modyfikowane, kaszki, przeciery dla dzieci, nowe butelki, smoczki
- nowe koce, śpiwory, poduszki, ręczniki, pościel
- latarki, baterie
- nowe, ciepłe skarpety, bieliznę termiczną
- pieluszki, podpaski, pasty i szczoteczki do zębów, żele po prysznic i mydła, mokre chusteczki, papierowe ręczniki, papier toaletowy
- chemia domowa
- woda butelkowana, żywność długoterminową, konserwy (tylko w puszkach, nie w słoikach)
Dary można przynosić w godzinach pracy szkoły do piątku.
Osoba odpowiedzialna za zbiórkę pedagog Wioleta Wilk
Tydzień z Ziemią Żuławską
W dniach 31.01-04.02.2022 r. odbył się ostatni tydzień prezentacji kandydatury na imię szkoły, którego celem był przybliżenie uczniom piękna Ziemi Żuławskiej. W trakcie tygodnia odziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-VIII brali udział w szeregu inicjatyw popularyzujących Ziemię Żuławską. Została przygotowana tablica informacyjna, prezentacja multimedialna, quizy, krzyżówki oraz kolorowanki. Klasa III oraz IV wzięła udział w zmaganiach na temat znajomości Ziemi Żuławskiej, gdzie odpowiadali na szereg zagadek. Został również zorganizowany konkurs fotograficzny, w którym uczniowie mieli za zadanie uchwycić piękno swojej najbliższej okolicy. Ponadto uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w ramach zmagań klasowych tworzyli kolorowe kolaże oraz serca ilustrujące ostatniego kandydata na imię szkoły” Ziemię Żuławską”.
Ziemia Żuławska jako imię naszej szkoły prowokuje nas do lepszego poznawania regionu pod każdym względem. Daje możliwość rozwoju we wszystkich dziedzinach nauki w powiązaniu z tym miejscem.
Sprzyja integracji społeczności szkolnej poprzez działania na rzecz środowiska, w którym mieszkamy oraz wspólnego korzystania z jej walorów turystycznych , rekreacyjnych i poznawczych.
Wyniki XX Festiwalu Kolęd.
XX Jubileuszowy Festiwal Kolęd za nami. Nadszedł czas ogłosić wyniki.
Kategoria wiekowa 0 – 1
I miejsce: Aniela Brozdowska
II miejsce: Nela Wojcieszek
Wiktoria Jabłońska
III miejsce: Hanna Szyszkowska
Kinga Łaski
Wyróżnienie: Gabriela Ciesielska
Kategoria wiekowa 2 – 3
I miejsce: Paulina Lazarska
II miejsce: Maksymilian Butowski
III miejsce: Gustaw Krywald
Laura Narkowicz
Wyróżnienie: Anna Kaźmierczak
Wiktor Brotkiewicz
Kategoria wiekowa 4 – 5
I miejsce: Nadia Rosa
II miejsce: Krystian Gawin
III miejsce: Maria Pietrzak
Wyróżnienia: Oskar Leszczyński
Julia Marcinkowska
Kategoria wiekowa 6 – 8
I miejsce: Amelia Golan i Rozalia
Nierzwicka
II miejsce: Kornelia Adamczak
Emilia Perlik
III miejsce: Maja Kocięda
Wyróżnienia: Agata Maksymowicz
Amelia Poznańska
Maja Templer
Zuzanna Krywald
Dziękujemy za udział w festiwalu. Nagrodzonym gratulujemy. Dziękujemy również nauczycielom, rodzicom za przygotowanie uczestników do konkursu. Nagrody wkrótce zostaną przekazane do szkół.
Tomasz Szlak
dyrektor szkoły
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Przejazdowie uczestniczyli w zbiórce Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Podczas 30. Finału zebraliśmy prawie 2 tysiące złotych dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Tydzień z Eugeniuszem Kwiatkowskim
W trzecim tygodniu uczniowie zapoznali się z kandydatem do nadania imienia naszej szkole – Eugeniuszem Kwiatkowskim. Polskim naukowcem, politykiem, jednym z twórców portu w Gdyni. Na holu została przygotowana dużego formatu gazetka informacyjna. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną. Na przerwach mieli okazję odpowiadać na pytania związane z jego życiem i dokonaniami oraz ułożyć układankę – puzzle.
Powoli zmierzamy już do zakończenia prezentowania kandydatur do nadania imienia naszej szkole, jako ostatnia została Ziemia Żuławska.
23
Zdalne nauczanie
Szanowni Państwo,
decyzją Ministra Edukacji i Nauki na terenie kraju wprowadza się nauczanie zdalne w terminie od 27.01.2022 - 25.02.2022 w klasach V-VIII szkoły podstawowej. Oddziały przedszkolne i klasy I-IV pracują stacjonarnie w szkole.
W przypadku konieczności wypożyczenia sprzętu komputerowego proszę o kontakt z wychowawcą klasy.
z poważaniem
Tomasz Szlak
Wyniki konkursu o cyberprzemocy
Realizując zadania Gminnego Programu Profilaktyki, Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował konkurs na plakat o cyberprzemocy, którego miał na celu ograniczenie zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży, a także popularyzowanie wiedzy na temat zagrożeń w Internecie i możliwości przeciwdziałania cyberprzemocy.
Wyniki konkursu:
Klasy I-III
1 miejsce Marcel Lipka kl. III
2 miejsce Wiktoria Lipka kl. II, Sebastian Mirzejewski kl. III
3 miejsce Maria Wójcik kl. III
Klasy IV – VIII
1 miejsce Wiktoria Iwańciów kl. V
2 miejsce Patryk Rogaczewski kl. V, Maja Templer kl. VII
3 miejsce Adam Karasiewicz kl. VII
Gratulujemy!
9
Tydzień z Marią Skłodowską Curie
Kolejny tydzień upłynął na przedstawieniu, uczniom naszej szkoły, postaci Marii Skłodowskiej – Curie, uczonej która kandyduje do nadania imienia naszej szkole. Uczniowie klas I-VIII zapoznali się z życiorysem i osiągnięciami wybitnej Polki. Informacje dotyczące noblistki przedstawione zostały w formie gazetek, prezentacji multimedialnej w Power Poncie. W młodszych klasach został wyświetlony animowany film z serii „Byli sobie wynalazcy – Maria Skłodowska – Curie”. W piątek na przerwach uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące uczonej, która wyprzedzała swoja epokę o której, jej przyjaciel Albert Einstein powiedział „była jedynym człowiekiem niezepsutym przez sławę”. W najbliższym tygodniu uczniowie zapoznają się z postacią Eugeniusza Kwiatkowskiego.
13
Dzień Babci i Dziadka
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka składa cała społeczność Szkoły Podstawowej w Przejazdowie.
Archiwum Aktualności