•

Program Szkolny Klub Sportowy jest to program Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowany przez Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy.

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego.

Zajęcia prowadzone w ramach programu SKS odbywają się w wymiarze 2 razy w tygodniu, w 60-minutowych jednostkach treningowych, w grupach minimum 15 osobowych.

W grudniu nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowej SKS on Tour , która miała miejsce w  Baninie.

Uczniowie testowali nowe formy aktywności sportowej, uczestniczyli w aktywnych spotkaniach z mistrzami sportów , zajęciach z pierwszej pomocy oraz testach sprawnościowych.

Wróciliśmy zadowoleni z mnóstwem prezentów, zmotywowani do aktywności sportowej.

W naszej szkole dodatkowe zajęcia sportowe odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 13.45.